O klubu

Taneční klub Rokaso Uherské Hradiště byl založen jako občanské sdružení v roce 2001 a zabývá se výukou standardních a latinskoamerických tanců. Naše profesionální taneční páry se pravidelně a také úspěšně účastní tanečních soutěží nejen v České republice, ale i v zahraničí. Od roku 2005 Taneční klub Rokaso organizuje moderní taneční kurzy pro dospělé a od roku 2012 také oblíbené moderní taneční kurzy pro mládež.

V posledních letech klub pro fanoušky každoročně připravuje pod názvem Showdance velkou taneční show plnou světel a krásných kostýmů v podání svých nejlepších tanečních párů. Počínaje rokem 2008 Rokaso spolupořádá taneční soutěž O pohár starosty města Uherské Hradiště. Tanečníky z Rokasa můžete pravidelně vídat na celé řadě kulturních a společenských akcí v regionu.

Přihláška do klubu


Taneční klub Rokaso Uherské Hradiště vznikl v roce 2001. Od svého založení klub spolupracuje s Tanečním klubem Gradace Kroměříž, jehož prezident Dušan Stareček se významným způsobem podílel na rozvoji a zavedení hradišťského klubu. Taneční klub Rokaso se zabývá výukou standardních a latinsko-amerických tanců.

Od roku 2006 TK Rokaso spolupracuje s Klubem kultury Uherské Hradiště. Ten poskytuje klubu zázemí v podobě tréninkových prostor. V současné době jsou hlavním tréninkovým sídlem TK Rokaso MKZ Sady.

Od března 2007 je Jiří Herůdek prezidentem klubu a Martina Gabajová (Gaťáková) tajemnicí. Společně pak zajišťují trénink juniorských a dětských párů. V listopadu roku 2006 byla zahájena také výuka tanců pro seniory.

V roce 2008 pořádal klub první ročník taneční soutěže ve své historii. O pohár starosty města Uherské Hradiště se stává tradiční kulturní akcí našeho města pro páry nejen z naší republiky, ale i sousedního Slovenska a Rakouska. Soutěž je pořádáná pod záštitou starosty města a Českého svazu tanečního sportu. Svým rozsahem se řadí k významnějším kulrturním akcím v regionu Uherskohradišťska.

Hradišťskému publiku se členové klubu každoročně připomínají během plesové sezóny. Slavnostní atmosféru bálů, vínků, plesů a zábav dokreslují svými předtančeními buď v podobě ukázek jednotlivých tanců, nebo efektními formacemi.